Porażka Trampkarzy

Przegraną rozpoczęli sezon trampkarze Proszowianki. Na własnym boisku ulegli Grębałowiance Kraków 2-1. Bramkę dla Proszowian strzelił Mateusz Pardała.

Mimo iż zawodnicy Proszowianki mieli więcej z gry, prowadzili ją to kończą mecz z zerowym dorobkiem punktowym. Grębałowianka, która na mecz przyjechała w 11 osobowym składzie, pokazała młodym zawodnikom z Proszowic, że ładna gra nie przynosi zawsze punktów a skuteczność. Dwa celne strzały w bramkę gospodarzy zapewniły gościom z Krakowa 3 punkty. Multum akcji Proszowianki kończyło się na 16 metrze od bramki Gręby. Swoje Sytuacje mieli: Strzelski-Czekaj (ale na pustą bramkę strzelił w słupek), Włodarczyk, Kubik, Widyk oraz Cebulski - Jego strzał w ostatniej minucie zakończył się najpierw słupkiem, a potem Bramką, lecz Pan Sędzia nie uznał jej z powodu faulu na bramkarzu.

Jak już wspomnieliśmy o Panu Arbitrze, tak wypada powiedzieć, że w ostatniej akcji bardzo się nie popisał, przy okazji wyrzucając z boiska za Dyskusję Jakuba Widyka. Warto wspomnieć iż Pan Sędzia nie czytał wcześniej przepisów odnośnie Ligi Trampkarzy i nie wiedział, że zmiany są lotne.

Nie mniej jednak, nie warto zwalać winę na sędziego, a jedynie mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie. Poprawna gra w obronie i pomocy nie przekształciła się w zdobycz punktową. Proszowianie zapomnieli o piłkarskiej dewizie, że BEZ STRZAŁÓW NIE MA BRAMEK, także 3 punkty pojechały do Krakowa.

12.09.2015, Proszowice, Parkowa 10.

Nowa Proszowianka Proszowice - Grębałowianka Kraków 1-2 (0-1)

Mateusz Pardała 42' - ? 8', ? 68'

Wątek - M. Florek, Szopa, Zabagło, S. Florek - Kubik, Widyk, Pardała, Włodarczyk, Strzelski-Czekaj (c), Cebulski.

Grali również: Smaczyński, Kaczmarczyk, Nowak,

Ponadto w Kadrze: Rybiński