Bardzo ważne zwycięstwo młodzików

Zespół Młodzików Proszowianki wygrał w 8 kolejce ligowej z Słomniczanką Słomniki 3-0 ! Dwie bramki zdobył Marcin Grzyb a jedną dołożył Daniel Kopeć.

Od początku meczu widać było kto będzie dominował na boisku. Zawodnicy Proszowianki równo z pierwszym gwizdkiem ruszyli do ataków na bramkę Słomniczanki. W pierwszej połowie swoje sytuacje mieli zarówno Grzyb, Łach i D.Kopeć , ale niestety piłka nie znalazła drogi do siatki gości. W drugiej połowie worek z bramkami rozwiązał się po kapitalnej akcji trójkowej Wieczorek - K.Kopeć - Grzyb i mieliśmy 1-0 po bramce tego ostatniego. Nie minęło parę minut i Łach wdarł się w pole karne i wyłożył piłkę Grzybowi i mieliśmy 2-0. Trzecia bramka do zasługa duetu Łach i D.Kopeć, gdzie ten drugi dopełnił formalności strzałem od słupka z około 6-7 metrów.

Wynik mógł by być bardziej okazalszy gdyby Proszowianie wykorzystywali wszystkie sytuacje, a było ich naprawdę sporo. Słomniczanka zagroziła bramce MKS-u tylko raz gdy oddała fantastyczny strzał z daleka w drugiej połowie w poprzeczkę.

Po tym meczu nasuwa się tylko taka refleksja, że gdyby szczęście było z Proszowianką to Młodzi zawodnicy zwojowali by swoją ligę. Dzisiejszy mecz pokazał jaki drzemie w nich potencjał. Zagrali dzisiaj konsekwentnie w każdym calu. Trener, rodzice jak i kibice są bardzo dumni z młodych piłkarzy.